Sylveco & Be Organic - porównanie peelingów do twarzy

17:14

O peelingu enzymatycznym Sylveco pisałam już jakiś czas temu (klik) i zdania o nim nie zmieniłam ;-) Jest to jeden z najlepszych peelingów dla cery naczynkowej: bardzo łagodnie złuszcza naskórek, nie podrażnia cery i nie wywołuje jej zaczerwienienia.
Miałam jednak ochotę na wypróbowanie czegoś nowego (co jest całkiem naturalne przy obecnej ilości kosmetyków, które znajdujemy na drogeryjnych półkach) i mój wybór padł na peeling myjący do twarzy bambus& ryż marki Be Organic.


Producent zachwala go jako preparat, który delikatnie złuszczając skórę wspiera procesy regeneracji, reguluje wydzielanie sebum i pomaga utrzymać optymalny poziom nawilżenia, redukuje zmarszczki i przywraca naturalny koloryt. Peeling wspiera codzienne oczyszczanie skóry, stymuluje naturalną odnowę włókien kolagenowych, pozostawiając skórę gładką, nawilżoną i promienną.

Czy obietnice producenta znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości? Jak najbardziej - peeling bardzo delikatnie odświeża skórę sprawiając, że jest gładka i przyjemna w dotyku.
Podobnie jak peeling Sylveco nie podrażnia naczynek krwionośnych, używając go nie miałam  więc problemów z podrażnieniem i zaczerwienieniem skóry.


No dobrze, skoro oba peelingi działają bardzo podobnie, to czy są między nimi jakieś różnice, które rzeczywiście mają znaczenie? Mają i spróbuję je teraz opisać.

Konsystencja: peeling Sylveco ma postać gęstej pasty, peeling Be Organic to wodnista emulsja z niewielkimi, delikatnymi drobinkami. Ten pierwszy po zmyciu zostawia na twarzy tłustą, wyczuwalną warstwę, którą docenią posiadaczki cer suchych, ten drugi zmywa się "do czysta", a z takiego efektu będą zadowolone osoby z cerami tłustymi czy mieszanymi.

Skład: w przypadku obu peelingów wzorowy, obie firmy stosują tylko naturalne składniki.

Efekt: bardzo podobny w przypadku obu peelingów. Po ich użyciu skóra jest wyraźnie odświeżona, gładsza i milsza w dotyku.

Zapach: peeling Sylveco ma dość intensywny, cytrynowo-geraniowy zapach, peeling Be Organic ma znacznie delikatniejszy i świeższy aromat.

Pojemność opakowania: peeling Sylveco zapakowany jest w pudełeczko o pojemności 75 ml, buteleczka peelingu Be Organic ma pojemność 200 ml.

Wydajność: ze względu na zbitą, dosyć twardą konsystencję szala przechyla się na korzyść peelingu Sylveco. Skórę złuszczam średnio 1 raz w tygodniu i pudełeczko peelingu Sylveco starcza mi na 10-11 miesięcy, podczas gdy buteleczkę peelingu Be Organic zużywam przez ok. 6-7 miesięcy.

Cena: w sklepie proucenta peeling Sylveco kosztuje 27,55 zł, peeling Be Organic - 44,00 zł.

Który jest więc lepszy? Na to pytanie nie potrafię odpowiedzieć, ponieważ oba są jednakowo dobre. Ja stosuję je w zależności od pory roku: w okresie jesienno-zimowym peeling Sylveco, bo podczas chłodów lubię "otulać" moją skórę każdą dodatkową, tłustą warstwą chroniącą przed negatywnym działaniem pogody, natomiast w okresie wiosenno-letnim stawiam na peeling Be Organic, bo podczas upałów oleiste filmy na skórze po prostu mi przeszkadzają ;-)
Biorąc pod uwagę aspekt ceny i wydajności wygrywa Sylveco ;-)

Miałyście okazję testować któryś z opisywanych przeze mnie peelingów? Jakie są Wasze wrażenia?

You Might Also Like

0 komentarze